Cубота, 25 травня, 2019

Focus Порошенко: таємна нелюбов до грошей і олігархів

порошенко не любит деньги

Інтерв’ю президента Порошенка німецькому виданню Focus стало справжньою сенсацією: українці дізналися про гаранта багато нового. Ця стаття викликала вельми бурхливу реакцію в інтернеті – користувачі обурено реагували на відрив президента від реальності.

Петро Олексійович розповів іноземним журналістам, що як і раніше вважає себе президентом миру і навіть готовий пожертвувати життям заради щастя українців, а також, що не любить гроші і тому невпинно бореться з олігархами. Мабуть, дуже хотілося господареві «Рошен» постати перед європейцями героєм і безсрібником. Невідомо, наскільки це йому вдалося, але в Україні подібні висловлювання викликали обурення і сміх.

«За 4 роки, що пройшли, я показав, що жоден олігарх не може розраховувати на привілеї», – б’є себе в груди гарант. Але при цьому бізнесмен і мільярдер, а також за сумісництвом президент України, промовчав про те, що ніяк «не може продати» свою кондитерську корпорацію Roshen, позбавлення від якої було його ще передвиборною обіцянкою.

Ймовірно, Порошенко не розпродав і багато інших свої активи, що дозволило йому (за даними його електронної декларації за 2017) збільшити свої статки на 16,304 мільйона гривень. А держуправління справами повідомило: в квітні 2018 голова держави заробив ще 28 000 гривен, які нібито були перераховані на благодійні цілі.

Журналіст Focus попросив Петра Олексійовича продовжити невинну ніби як фразу: «Я люблю гроші, тому що …» Порошенко ошелешив співрозмовника (і не тільки його) відповіддю, що він, виявляється, зовсім і не любить гроші. Мабуть, він просто колекціонер. І навіть більше того – президент заявив, що нещадно воює з українськими багатіями. А в це повірити можна: власник «Рошен», мабуть, намагається стати єдиним олігархом в країні.

Читайте також
Мільйонери України: як з’явилися і скільки накопичили

На таку пропозицію продовжити фразу «Коли я порівнюю мою кар’єру політика і підприємця, то …», відповідь гаранта була ще більш вражаючою: «Я б сказав, що роблю все можливе в бізнесі і набагато більше – як політик, так як від цього залежить доля великого народу. Якщо необхідно, я віддам за нього навіть своє життя». Тут згадався Арсеній Яценюк з його знаменитою «кулею в лоб».

Далі Петро Олексійович не дав отямитися співрозмовнику і витягнув з рукава козирного туза: «Я – президент миру. Я мрію про мир». Тут знову впору згадати, як він обіцяв закінчити війну в Донбасі за лічені години, повернути Крим і виконати мінські угоди.

Потім Порошенко перейшов до економічної тематики. «6% ВВП витрачаємо на військово-оборонну сферу», – непродумано похвалився «президент миру». І це при тому, що Японія витрачає 0.9%, Німеччина – 1.2%, Великобританія – 1.8%, Китай – 1.9%, США – 3.1%, Росія – 4.3%. В Україні явні перевитрати. Ймовірно, корупційні.

«Частка РФ в українському експорті скоротилася з 33% до 9%, тепер вона складається тільки з транзиту газу і продукції енергетичного комплексу», – далі продовжив Порошенко. Невідомо, що в даному випадку президент мав на увазі, але статистика знає все. У січні-лютому 2018 експорт скоротився на 5.3%, а імпорт з Росії зріс на 25.3%. Тобто ми не просто продовжуємо розвивати торговельні відносини з «агресором», але до того ж і не на свою користь: негативне сальдо з «окупантом» склало мінус $ 733.3 млн.

Раз зайшла мова про північного сусіда, журналіст цілком логічно поставив таке запитання: «Ви закидаєте Росії будь-які гріхи. Деякі вважають, що таким чином ви намагаєтеся відвернути увагу від власних прорахунків. Яким ви бачите економічне майбутнє України? «Президент знову вирішив похвалитися: мовляв, він пишається, що« вдалося поліпшити інвестиційний клімат». У чому це полягає, і чому ми цього не бачимо, на жаль, озвучено не було.

Читайте також
Вибори-2019: які шанси у Петра Порошенка

Тим часом, незважаючи на «поліпшення інвестиційного клімату», «небачену свободу слова» і пакет «успішних реформ», рейтинг Порошенко стрімко падає і зрівнявся з антирекордом іншого президента – Віктора Ющенка, який також наївно сподівався бути переобраним на другий термін. Тоді дива не сталося. Найімовірніше, і зараз не трапиться. Бо практично в країні не залишилося громадян, які вірять як словам і обіцянкам Порошенко, так і його бажанням і здатності «жити по-новому». За 4 роки всі райдужні очікування в українців зникли, на численні обіцянки президента можуть реагувати хіба що проплачені боти.

«МаркерУА» поцікавився думкою політологів з приводу скандального інтерв’ю президента України.

 

Віктор Небоженко

Людина, яка за час свого правління на посаді президента України, ймовірно, заробила в злиденній країні більше, ніж всі олігархи разом узяті, натякнув в інтерв’ю наївним німцям, що він «не любить гроші». Він, напевно, втомився від грошей? Може, він перестав їх любити?

Читайте также
Революції в Україні: країна революцій і втрачені можливості

Ми дізналися, що у олігарха-президента Петра Порошенка виникло гостре почуття сильної відрази до величезних грошей, які його оточують в результаті створеної за роки його правління потужної елітної корупції. І чим гірше живуть українці, тим більше грошей крутяться і спокушають нашого президента. Але він бореться, намагається бути байдужим до них і «на роботу йде, як на подвиг».

Порошенко страшно багатий, але він з презирством ставиться до грошей, які самі «йдуть йому в руки». Тому «знедолені» їм сотні мільйонів доларів починають йому мстити.

Основна теза його «хороброго» інтерв’ю німецьким журналістам: помру, але не здамся. І справа тут не в його величезному багатстві і владолюбство, а в смертельній небезпеці його антикорупційного переслідування, після того як Порошенко покине президентський палац на Банковій.

 

Дмитро Корнійчук

Порошенко своєю заявою зробив мій день. Виявляється, він не любить гроші. Відразу згадалося, як з-за своєї божевільної жадібності він 3 роки не міг зупинити роботу кондитерської фабрики в Липецьку. Навіть розуміючи, що це «вбиває» його політичний рейтинг. Гроші він, розумієш, не любить.

 

Дмитро Джангіров

Напередодні вкрай невдалого візиту в Ахен на зустріч з Ангелою Меркель і Еммануелем Макроном, Петро Порошенко в інтерв’ю німецькому Focus стверджував, що не любить гроші і олігархів. Зрозуміло, у відповідь на це по неосяжних просторах інтернету прокотилися хвилі іронії, сарказму і відвертого стьобу. Однак, «навздогін» події все ж хочеться розібрати його серйозно.

Політик високого рівня – президент України «за посадою» відноситься до таких – нерідко змушений заперечувати негативну / компрометуючу інформацію, яка є правдою. І це, в цілому, «штатна» ситуація. Але, за умови, якщо спростування побудовано за деякими правилами риторики (або, як ми вже звикли називати – піару), для чого і існує прес-служба, яка наділяє думки першої особи (в даному випадку – «гроші не люблю» і «у олігархів немає привілеїв») в якусь легкотравну форму подачі, яка не дозволяє її легко спростувати. Заперечення ж в «голому вигляді», коли тисячі фактів волають на підтвердження спростовуваного, складно назвати розумним рішенням.

Можливо, Петро Олексійович вважає себе видатним піарником, який краще за інших знає що, кому і коли говорити? Але, тоді, президенту України слід звернути увагу на різке погіршення ставлення заходу до офіційного Києва в цілому і до нього особисто зокрема. І згадати стару американську приказку: якщо ти сам собі адвокат, то твій клієнт – ідіот.

Поділитися в соц мережах
Залишити коментар

Вибір редакції

Не більше 100% боргу: як буде застосовуватися пеня за неплатежі за послуги ЖКГ

2019 року розпочався з поганої новини для неплатників за житлово-комунальні послуги. З набранням ...

6/5/2019

Західна преса про підсумки виборів в Україні

Оглядачі європейських і американських ЗМІ пильно стежили за українськими виборами і написали про ...

3/5/2019

Нафтовий голод: як Росії урізали нафтовий експорт в Європу

З минулого тижня тягнеться скандал навколо забруднення російської нафти, що експортується до Євро...

1/5/2019

Верховна Рада намагається урізати повноваження президента України: «вікно можливостей» чи торги

Народні депутати все частіше заявляють про те, що потрібно урізати повноваження президента Україн...

30/4/2019