Твій формат
Про Маркер
UA RU
Підписка: будь в тренді!
#Хайп:

Галузі

Американська торгова палата заявила про тиск на іноземних інвесторів

У ААС кажуть, що АМКУ намагається перекласти відповідальність за власні дозволу на монополізацію тютюнового ринку на міжнародні компанії і змусити їх заплатити понад 3 млрд штрафу

Американська торгова палата (ACC) стурбована зневагою законними правами компаній під час судового оскарження рішення Антимонопольного комітету України №697-р від 10 жовтня 2019 року. Про це йдеться в офіційному листі Американської торгової палати.

На думку ACC, в цій ситуації може мати місце порушення прав та законних інтересів міжнародних інвесторів в Україні.

“Палата стурбована намаганням покласти відповідальність за структурні зміни ринку дистрибуції тютюнової продукції в 2011-2012 роках, які відбулися за безпосередньої згоди Антимонопольного комітету України на міжнародні компанії "В. А. Т. - Прилуки", "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна", "Імперіал Тобакко Юкрейн" і "Філіп Морріс Україна", - заявили в Американській торговельній палаті.

В АСС кажуть, що ще в листопаді 2011 року Антимонопольний комітет видав низку дозволів (рішення №№701-р, 702-р, 703-р, 704-р від 23 листопада 2011 року) на консолідацію ринку без проведення консультацій з виробниками та іншими зацікавленими сторонами.

"Дотермінове стягнення штрафу та забезпечення позову у вигляді накладення арешту на майно компаній є прямим порушенням Закону України "Про захист економічної конкуренції", що може призвести до падіння надходжень до Державного бюджету та створення передумов для безпрецедентного зростання нелегального імпорту тютюнових виробів", - заявили в Американській торговельній палаті.

В АСС закликають органи державної влади "до справедливого і неупередженого ставлення з міжнародними інвесторами в Україні та забезпечення належного правового процесу".

Нагадаємо, що раніше дії Антимонопольного комітету, який спочатку дав дозволу на монополізацію ринку дистрибуції тютюнових виробів, а потім почав штрафувати за це виробників тютюнових виробів, розкритикували в Європейській Бізнес Асоціації.

Серед іншого у ЄВА заявили, що дії Антимонопольного комітету суперечать ст. 255 Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

“За час роботи в Україні представники тютюнової індустрії інвестували понад 2 млрд доларів США в економіку держави, а за результатами 2019 року, заплатили 55 млрд грн податків в державний бюджет. Відповідно, накладення арештів може практично поставити на паузу роботу 4 міжнародних компаній, які входять в десятку найбільших платників податків України", - застерегли в Європейській Бізнес Асоціації.

У свою чергу, юрист в сфері права міжнародної торгівлі і викладач Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка Ганна Гладштейн нагадує про постанову Верховного суду України від 2 грудня 2019 по справі № 910/1646/19, в якому ВСУ по суті визнав помилки в роботі Антимонопольного комітету в регулюванні тютюнового ринку в попередні роки.

Таким чином, робить висновок Ганна Гладштейн, своїм рішенням щодо штрафу Антимонопольний комітет по суті намагається перекласти з себе відповідальність за помилкові рішення.

У свою чергу, одна з міжнародних тютюнових компаній - "Імперіал Тобакко Юкрейн" - була змушена заплатити штраф, але не визнала свою провину і повідомила АМКУ про подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції і свій намір продовжувати захищати свої права у судах вищої інстанції та міжнародному інвестиційному арбітражі.


Автор статті: Администратор

Не проґав!

П'ять помилок при ручному пранні, які можуть зіпсувати речі

Уникайте цих помилок, особливо якщо маєте справу з делікатними тканинами

29 липня 2020, 23:17

Визначилися всі команди, які будуть представляти Україну в єврокубках

«Колос» вперше в історії зіграє у Лізі Європи

Прес-реліз

29 липня 2020, 23:15

НАБУ викликає на допит суддю Вовка

Крім судді Павла Вовка НАБУ вирішив допитати ще 8 підозрюваних у виробництві по суддям ОАСК

29 липня 2020, 23:13

Пенсії в Україні знову зростуть: хто і коли отримає доплату

Виплати будуть призначатися і виплачуватися з 1 січня 2020 року

Цитата

29 липня 2020, 23:11

М'ясо, бекон і лимон: чотири найбільш дивних рецепта алкогольних напоїв

Щоб скуштувати такі напої, потрібно мати незвичайну хоробрість

Блог

29 липня 2020, 23:07

У МОН розповіли, яким має бути навчання з 1 вересня

У відомстві очікують найближчим часом від головного державного санітарного лікаря затверджені вимоги щодо безпеки у закладах освіти

Прес-реліз

29 липня 2020, 23:04

Регіна Тодоренко отримала роботу на українському радіо

Регіна Тодоренко готова освоювати нові горизонти в Україні

29 липня 2020, 23:00

Для молодих виборців Медведчук – нове обличчя в українській політиці, – Пілецька

На думку політолога Юлії Пилецкой, виборці в якості альтернативи партії "Слуга народу" переходять на бік "Опозиційної платформи - За життя"

Інтерв’ю

29 липня 2020, 22:58

#Хайп: