Середа, 25 квітня, 2018
КУРС НБУ
USD
26.17
EUR
31.97
RUB
0.424

Станіслав Єжов: шпигун, який перекладав

Станислав Ежов

За останні роки тема шпигунства стала однією з найбільш популярних в Україні. Як правило мова йде про агентів Кремля, які, якщо вірити владі, буквально наводнили країну, зайнявши мало не лідируючі позиції у всіх сферах життя. Правда, найчастіше це використовується просто для боротьби з політичними опонентами.

Трапляється, що Україна опиняється в епіцентрі шпигунських скандалів і з іншими країнами. Так в кінці листопада стало відомо про затримання в Білорусі українського журналіста Павла Шаройко, якого офіційний Мінськ підозрює в шпигунстві. Більш того, Білорусь вислала з країни радника посольства України в Республіці Білорусь, у відповідь на що з України був депортований перший секретар посольства Білорусі в Україні.

Крім звинувачень у всіх бідах «агентів Кремля» в Україні їх іноді і затримують. Причому прямо в Кабміні в «професійне свято» – День чекіста, 20 грудня.

Секретний генерал «взяв» перекладача прем’єра Єжова

Увечері 20 грудня телеканал «Прямий» повідомив про затримання оперативниками СБУ чиновника Кабінету Міністрів України, якого підозрюють у співпраці зі спецслужбами Російської Федерації. Чоловік був затриманий на робочому місці і в супроводі співробітників СБУ виведений з будівлі.

Затриманням керував начальник департаменту контррозвідки СБУ Олексій Петров, який погодився не тільки прокоментувати журналістам спецоперацію, а й розповів, що чиновник мав доступ до досить вузької інсайдерської інформації Кабінету міністрів, користувався повагою, дуже відповідально, старанно і творчо працював на російські спецслужби. Ні хвилини не сумніваючись, він назвав затриманого чиновника «зрадником і щуром в окулярах», підкресливши, що спецслужба провела оперативну роботу, в ході якої зафіксували його незаконну діяльність і задокументували факт співпраці із спецслужбами РФ.

Пізніше на сайті СБУ з’явилася офіційна інформація, що стосувалася затримання.

«Правоохоронці встановили, що чиновник був завербований російськими спецслужбами під час тривалого закордонного відрядження. Оперативники СБ України задокументували, що посадова особа за завданням російських кураторів збирав за допомогою спеціального обладнання інформацію про діяльність урядових структур. Отримані дані зловмисник передавав кураторам через електронні канали зв’язку. За сприяння керівництва українського уряду, агента російських спецслужб співробітники СБУ затримали на робочому місці», повідомила прес-служба СБУ.

Також в спецслужбі зазначили, що кримінальне провадження стосовно затриманого порушено за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України «Державна зрада», тривають першочергові процесуальні дії, зокрема обшуки за місцями роботи та проживання чиновника, а затриманому оголошено про підозру у вчиненні злочину.

Приблизно о 22.30 того ж 20 грудня стало відомо, що затриманим СБУ чиновником Кабінету Міністрів України виявився заступник керівника служби протоколу голови уряду і особистий перекладач прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана Станіслав Єжов.

Єжов супроводжував Гройсмана на всіх міжнародних зустрічах і у всіх поїздках. До Володимира Гройсмана Єжов працював в посольстві України в США, а також в Адміністрації президента України. З прем’єр-міністром Гройсманом затриманий почав працювати ще у Верховній Раді і разом з ним перейшов працювати в Кабінет Міністрів.

У службі протоколу Єжов відповідав в тому числі за переклад зустрічей з іноземними делегаціями та часто сам робив переклад.

Дивацтва перекладу і шпигунства Єжова

Затримання Станіслава Єжова викликало чимало запитань, першим з яких став прямо-таки моментальний «злив» цієї інформації в ЗМІ для широкого загалу, хоча зазвичай такі операції проводяться таємно.

Читайте також
Митниця для своїх

Правда особливість даного випадку була в тому, що журналісти телеканалу «Прямий», за їх власним визнанням, виявилися на місці затримання випадково. Припустимо їм дозволили зняти операцію, хоча логічно було б припустити, що вести зйомку їм могли і перешкодити, все-таки йшлося про таємну операцію, в якій співробітники спецслужб були з відкритими обличчями, що означає їх автоматичне «засвічення».

Але головне – чому на питання журналістів погодився відповісти ні більше ні менше, а сам начальник департаменту контррозвідки СБУ Олексій Петров, фігура в структурі будь-якої спецслужби важлива і абсолютно непублічна. У всякому разі за твердженням українського журналіста Станіслава Речинського – це перша фото- або відеофіксація генерала, та ще й з коментуванням проведеної в прямому ефірі операції.

Та й оперативність прес-служби СБУ, через годину після затримання Єжова, яка підтвердила факт спецоперації, не може не вражати. Добре хоч прізвище самі не назвали.

Після ж встановлення особи почалися і зовсім дивні речі.

У затриманого Станіслава Єжова опинилася дружина – громадянка Росії Юлія Мірошникова, що працює в компанії ДТЕК і дочка. Хоча мати в подружжі громадянок іншої країни не є злочином, чомусь в українському сегменті соцмереж це стали розглядати як певне «доказ провини» перекладача Гройсмана.

Не на користь Єжова пішли і скріншоти постів з риторикою проти подій євромайдана зразка чотирирічної давності на сторінках «перекладача Гройсмана» в заборонених в Україні соцмережах (ВК і Однокласники), також виступаючи чомусь додатковими «доказами» провини в очах суспільства, що досить дивно для законспірованого агента.

«По Єжову. Завтра буде відомо, що йому конкретно інкримінує СБУ. Просто хочу перевірити свою чуйку. А чуйка мені підказує, що це черговий фуфел. І ось на підставі чого. З’явилася інформація про те, що Єжов не приховував своїх проросійських поглядів, і його навіть співробітники називали «агентом ФСБ». Лінія поведінки для реального агента. Якщо це така подвійна «легенда» – знімаю капелюха», – зіронізував на своїй сторінці в Facebook все той же Станіслав Речинський.

По Ежову. Завтра будет известно, что ему конкретно вменяет СБУ. Просто хочу проверить свою чуйку. А чуйка мне подсказыва…

Posted by Станислав Речинский on 2017 m. gruodis 21 d.

На думку ж екс-глави слідчого управління СБУ Василя Вовка затриманому Єжову навмисне інкримінують не ту статтю, оскільки офіційно на думку Служби безпеки він збирав і передавав російським кураторам «інсайдерську службову інформацію».

«Але при таких обставинах мова не може йти про держзраду у вигляді шпигунства (ч.1 ст.111 КК України), оскільки цей злочин передбачає відповідальність виключно за збір і передачу відомостей, що становлять державну таємницю. Тут можуть бути ознаки ст. 330 КК України, яка передбачає відповідальність за збір і передачу іноземним організаціям або їх представникам службової інформації, наприклад, з грифом ДСК (для службового користування) », – робить висновок Вовк.

ЩОДО ЗАТРИМАННЯ С.ЄЖОВА.Як повідомляється, співробітник Кабміну був завербований спецслужбами РФ, збирав й передавав р…

Posted by Василь Вовк on 2017 m. gruodis 20 d.

Арешт Єжова – удар по Гройсману

Яку статтю в підсумку інкримінують Станіславу Єжову і чи буде його вина взагалі доведена – невідомо, але вже зараз можна вважати, що вся ця історія серйозно вдарила по іміджу прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, в чиєму найближчому оточенні виявився російський «кріт».

Сам прем’єр, не заявляючи про невинність свого перекладача, проте? встиг сказати, що ніякого допуску до секретної інформації Єжов не мав.

«У нього не було ніякого доступу до державної таємниці, і тому ніяких, так би мовити, серйозних втрат ми не понесли», – заявив Гройсман під час «Години запитань до уряду» у Верховній Раді.

«Витоку, навіть натяку на витік інформації не було», – додав прем’єр.

Підтримав прем’єра і український дипломат Богдан Яременко, який висловив сумнів у можливості доступу Станіслава Єжова до секретної інформації.

«У період, коли я очолював службу протоколу прем’єр-міністра мої заступники не мали доступу до державної таємниці. Їм його навіть не оформляли. Звичайно, і міжнароднt листування, і графіки роботи прем’єр-міністра, і програми візитів – документи чутливі, але несекретні … Ніхто крім мене доступу не мав, і ми прекрасно жили. Навіть до мене, як керівника протоколу, секретні документи потрапляли не частіше раз-два на рік », – пише Яременко в своєму Facebook.

Шокуюче повідомлення про російського шпигуна в секретаріаті КабмінуПо роботі в МЗС я добре знаю затриманого і звинувач…

Posted by Bohdan Yaremenko on 2017 m. gruodis 20 d.

Політолог Андрій Золотарьов висловив припущення, що «засвітка» скандалу і арешт людини з оточення прем’єра мали на меті послабити Гройсмана та в цілому його альянс з «Народним фронтом», друзями-конкурентами Порошенко.

Правда, з останнім твердженням не дуже в’яжеться активна участь в розкручуванні скандалу нардепом Антоном Геращенко, який орієнтується на самого сильного, хоча і неформального, лідера «Народного фронту» міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

Однак, подібна версія виглядає занадто конспірологічною і складною, куди простіше було б розкрутити великий корупційний скандал, ефект від якого був би сильнішим.

Або ж все набагато простіше і в руки СБУ дійсно потрапив агент російських спецслужб, який опинився в близькому колі прем’єра.

Поділитися в соц мережах
Залишити коментар

Вибір редакції

Без талонів і медкарт: які нововведення чекають на українців на прийомі у лікаря

13 березня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України №157, підписаний 26.01.2018...

19/3/2018

Вилов риби в Україні: галузь повільно зникає

Обсяг вилову водних біоресурсів українськими рибалками із 1989 року скоротився в 11 разів: з 1,1 ...

6/3/2018

Футбольні фанати і політика: точки дотику

Фанати київського «Динамо» їздили в Афіни на недавній матч Ліги Європи з місцевим клубом АЕК і оп...

6/3/2018

Кого обманює Кабмін: мінімальна зарплата в Україні виросла разом із заборгованістю по її виплаті

Другий рік в Україні відбувається помітне зростання мінімальної заробітної плати на законодавчому...

27/2/2018