Неділя, 16 грудня, 2018

«Ґвалтівники» і «пуритани» Голлівуду: чи були сексуальні домагання насправді

Сексуальные домогательства в Голливуде

У Голлівуді все ще триває історія з обвинуваченнями у так званих сексуальних домаганнях.

Чому «так званих»? Бо зазвичай «жертви» розповідають зовсім не про зґвалтування, а про те, як «ґвалтівник» запросив їх до себе додому (в номер готелю), після вечері зробив фривольну пропозицію і навіть поклав руку на коліно. На логічне питання, чому пані приходила на ці інтимні побачення, та ще й частенько у відвертому вбранні, відповіді у «жертв» зазвичай немає.

Все це виглядає досить дивно і незрозуміло в реаліях США, де дуже розвинена індустрія «фільмів для дорослих». Акторів жанру XXX не вважають недоречним запрошувати у кіно Голлівуду та Європи, і саме зі зйомок у порно починали свою кар’єру деякі голлівудські зірки, наприклад, Сильвестр Сталлоне. Крім того, із 1984 року кращим діячам цієї індустрії за досягнення у «дорослому кіно» вручають і свій «порно-Оскар» – AVN Awards. І як ця свобода поглядів поєднується із пуританством, яке раптово з’явилося – абсолютно незрозуміло.

Читайте також
Російська естрада на українській сцені

Сексуальні домагання у Голлівуді: перший пішов

Найбільше дісталося продюсеру Харві Вайнштейну. Його звинуватили у сексуальних домаганнях кілька голлівудських актрис: Анджеліна Джолі, Гвінет Пелтроу, Азія Ардженто, Розанна Аркетт, Роуз Макгоуен. Після звинувачень продюсера одразу ж звільнили з компанії Weinstein Co., яку, між іншим, він сам і створив разом з братом.

У свою чергу, Вайнштейн звинуватив у брехні актрису Роуз Макгоуен, яка раніше стверджувала, що він її зґвалтував. За словами адвоката Вайнштейна Бенджаміна Брафмана, сказане Макгоуен заперечує не тільки сам продюсер, але і, щонайменше, ще 2 людини – менеджер актриси та актор Бен Аффлек.

В інтерв’ю журналу Porter Magazine 36-річна актриса Наталі Портман зізналася, що у відношенні до неї було 100 випадків сексуальних домагань у Голлівуді.

«Я перейшла від думки «Зі мною нічого подібного не було» до «Ой, почекайте, у мене таких близько сотні». І я думаю, що багато людей думають так само, сприймаючи такі речі як належне, що це частина робочого процесу», – заявляє Портман.

Наталі розповіла про подібний випадок, який стався між нею і продюсером у його приватному літаку: «Нас було тільки двоє і одне ліжко. Нічого не сталося, на мене не нападали. Я тільки сказала, що мені стає некомфортно, і мої слова були почуті. Але ця ситуація була в принципі ненормальною, розумієте? Це було неприйнятно, і я злякалася».

Читайте також
Небезпечні ґаджети: чого варто остерігатися

Француженки проти звинувачень у сексуальних домаганнях у Голлівуді

100 відомих француженок (серед яких письменниці Катрін Мілле і Катрін Роб-Грійє, актриси Катрін Деньов і Інгрід Кавен, а також вчені, психологи, журналісти опублікували в Le Monde відкритий лист, у якому закликали жінок припинити «полювання на відьом» і не посягати на «сексуальні свободи, завойовані з такими зусиллями». У листі також йдеться про те, що «законний протест проти сексуального насильства», який почався зі скандалу проти продюсера Харві Вайнштейна, зайшов надто далеко: «Згвалтування – це злочин, але наполегливе або невдале залицяння – ні, а галантність – не агресивний мачизм».

Сексуальне насильство (на робочому місці також) – це кримінальний злочин, який необхідно розслідувати за законом, стверджують автори листа. При цьому вони підкреслюють, що подібна поведінка жінок – це спроба повернутися до пуританства, коли «так звані аргументи на захист прав жінок прив’язують їх до статусу постійних жертв, які страждають під тиском демонів-фалократів».

Хвиля зізнань, на думку француженок, вилилася в «кампанію публічних доносів на людей, які, не маючи змоги навіть просто захиститися, були прирівняні до звичайних злочинців». Ті, хто підписали лист стверджують, що ця акція більше схожа на «лихоманку», яка не допомагає жінкам розширювати їх права та можливості, але «служить інтересам ворогів сексуальної свободи, релігійних екстремістів і реакціонерів».

Сексуальні домагання у Голлівуді: покарати всіх

Скандал із Харві Вайнштейном та його «друзями по нещастю» спровокував хвилю звільнень, Кевіна Спейсі покинув кінематограф, організацію руху Time’s Up, який за перші тижні існування зібрав понад 16 млн. дол., і «чорний» протест на «Золотому глобусі». Журнал Time віддав статус «Людина року» не конкретній особі, а «жертвам насильства, які порушили мовчання».

Ця хвиля звинувачень у «брудних натяках» і «пристрасних дотиках» «жертв сексуального насильства» викликала іншу крайність: чоловіки тепер вже й не знають, як поводитися, аби їх флірт не був розцінений в якості домаганнь із подальшим викриттям у пресі або, навіть, судовим позовом.

Читайте також
Чому «цвіте» Дніпро і як його врятувати

Ми запитали думку з цього приводу у кількох діячів кіно і шоу-бізнесу.

Ілля Ноябрьов, телеведучий

Жінки занудьгували б, якби чоловіки перестали їх домагатися! Нехай домагаються!

Ганна Легчилова, актриса і режисер

А коли цих нібито жертв викликали в номер готелю, вони справді думали, що йдуть на ділову зустріч? І що такого, якщо чоловік, який має владу в кінобізнесі, після склянки віскі, не будучи немічним, захотів гарненьку актрису, яка, між іншим, прийшла до нього на побачення? Він же не ґвалтував їх під дулом пістолету. Інше питання – як вона відреагувала на домагання відомого продюсера: відмовилася чи погодилася. А якщо погодилась, взяла гроші за мовчання, а через багато років раптом заговорила про це. Знаєте, це теж дуже навіть фі. І мені цікаво: чи склалася б так вдало кар’єра деяких зірок, якби у свій час вони не сподобалися Вайнштейну? Щось я сумніваюся. Чому вони заробляли мільйони, отримували призи і так довго мовчали про продюсера-збоченця? Дивно якось. Я не знаю, хто на справді цілиться в одного з найкрутіших продюсерів Голлівуду, але мені абсолютно все одно з ким, як і що він там робив наодинці. Я знаю тільки те, що Вайнштейн – мега продюсер. І він доклав руку до стількох проектів, що нам і не снилося, і отримав за них купу номінацій, а деякі його фільми стали легендами. І щоб цього досягти, треба було багато, дуже-дуже-дуже багато працювати із усіма витікаючими з цього наслідками. А янголи тільки на небесах… І якщо мені раптом зателефонує Вайнштейн, я від щастя 3 рази підскочу до стелі і побіжу до нього на ділову зустріч. Але не у номері готелю! А в якесь людне місце, щоб у нього навіть не було ніякої спокуси з’явитися переді мною голяка.

Олеся Жураковська, актриса

Моя думка така: жінка має рівні з чоловіком права, говорити про домагання завжди важко і гидко. Час не має значення в питанні коли жертва розповідає свою історію, бо таке не забувається, і вона робить, безумовно, сміливий і гідний вчинок. Що стосується розголосу: це завадить впливовим негідникам користуватися положенням.

Читайте також
Чому українська кухня не стає «спадщиною» ЮНЕСКО

Сергій Шахіджанян, фотограф

Давайте витягувати з шафи всі скелети. Жінки і чоловіки завжди хотіли і хочуть протилежного – чоловіки хочуть жінок і навпаки.

Тетяна Брянцева, співачка

Я думаю, це було насправді, і, чесно, підтримую жінок, які стали жертвами. Те, що чоловіки мають більший вплив, ніж жінки, це факт. І часто жінки фліртують, а потім нариваються, не задумуючись над тим, що їх флірт будуть сприймати, як бажання продовжити знайомство.

Ліка Вольська, актриса

Мені здається, що це просто якась мишача метушня, щоб привернути до себе увагу. Звичайно, в нашій сфері, це не секрет, є такий момент, але тут у мене розмова коротка: тріснула проміж очей і пішла! Які можуть бути домагання, якщо ти цього не хочеш? А якщо цього хоче твій «домогатель», то яке мені діло до його бажань?

Михайло Гумиров, організатор у шоу-бізнесі

Я завжди на боці жінок. Навіть якщо вони іноді перегинають палицю.

Каріна Плай, співачка

Моє ставлення просте: такі речі трапляються часто, не тільки в індустрії розваг, яка сама по собі налаштовує на хвилю романтики і сприймається стереотипно. Тому я б не стала виділяти такі сальні історії як щось особливе, притаманне тільки шоу-бізу і кіно. Але саме тут визначальною для артиста/артистки є його харизма, сексапільність, магнетизм, тобто вміння викликати бажання нею володіти, чи викликає артист романтичні (і не тільки) почуття. Знаменитості вміло використовують ці свої якості для того, аби викликати симпатію глядачів. Саме тому артисти і пропагують, у хорошому сенсі, цю складову їх образу. А це, звичайно ж, не може залишатися непоміченим усіма оточуючими, включаючи продюсерів, режисерів і персон, від яких залежить подальше просування у професії. Адже всі вони творчі люди, і ніщо людське їм не чуже. Тому, я так розумію: якщо хочеш, щоб тебе правильно розуміли, прибирай у робочому закулісному спілкуванні будь-які двозначності, недомовленості, інтригу, вже не кажучи про флірт; одягайся красиво, але стримано; весь твій образ буде говорити сам за себе і викликати правильне сприйняття. А якщо все одно починаються фривольності, то потрібно або одразу відкрито про них заявляти, або взагалі мовчати. А який сенс виставляти себе жертвою і скаржитися постфпктум, «розмахуючи кулаками»?

Юрій Лоза, музикант

Усі люди різні, у медіасистемі – теж. У одних є почуття сорому, у інших – ні. Реклама потрібна всім. Одні готові заради неї виставляти напоказ свою брудну білизну, інші – ні. Ті, у кого немає почуття сорому, але є потреба у рекламі, будуть не тільки розповідати ганебні, але й вигадані історії про себе. Зараз їм дали карт-бланш – «твори, вигадуй, експерементуй».

Читайте також
Польсько-ізраїльський скандал: «Голокост» чи грошове питання

Руслана Писанка, актриса

У житті кожної привабливої актриси трапляються моменти, коли режисери або продюсери запрошують на диван для бесіди. І завжди вона стоїть перед вибором. І завжди знає, що погодившись на подібну розмову, може бути використана без реалізації мрії. Але бажання стати зіркою іноді виявляється сильніше маминих повчань. І мишка застряє у мишоловці. Одиниці виходять із кабінету зірками, решта – просто використаними. Останні не будуть про це говорити, тому що соромно – честь втрачена, а статусу немає. А ті, хто став №1, через 20 років раптом згадують теплий диванчик і палку бесіду як жах, і готові звинувачувати боса у всіх смертних гріхах. Мабуть, інтерес до її персони загасає, і така тема може його підігріти. Згодна з Катрін Деньов і Шерон Стоун. Не треба лицемірити і поховати диванну історію назавжди в архівах своєї пам’яті. Коли мене запрошували у заміські будиночки для співбесіди щодо головної ролі, я відповідала, що не змішую роботу і відпочинок. Якщо ми знімаємо кіно і я вам потрібна як актриса, зустрічаємося на пробах і працюємо, якщо я вас цікавлю як жінка, запросіть мене на побачення. А я подумаю погоджуватися чи ні. Правда, я не ставила на одні ваги роль і життя. Вони не були рівнозначними. І мої роботодавці вибирали мене як актрису. Претензій до них немає.

Саркіс Гір Вард Амирзян, актор і режисер

Моє ставлення негативне. Як у Катрін Деньов і багатьох інших нормальних людей.

Маргарита Січкар, керівник школи щасливого життя

Я не актриса. Поки що. Але я думаю, що сексуальні домагання відбуваються не тільки у Голлівуді. У будь-якому бізнесі особа, яка приймає важливе рішення, завжди має таку можливість. У політиці це теж поширено. Це питання культури і виховання. Ця тема набагато ширша і масштабніша.

Костянтин Стогній, телеведучий

Я думаю, що це не має відношення до щирих почуттів цих «постраждалих». Так відпрацьовуються технології. Точно так, як США під час війни у В’єтнамі почали шокувати світ своєю «сексуальною революцією», тепер вони роблять різке коливання в іншу сторону. Такі собі «ігри розуму». Тренують натовп, розгойдуючи із крайності в крайність. У чому істинний і прихований сенс цього – мені невідомо. Але дуже сумно, що приймають участь у цьому і відомі люди, актори. Разом з тим, приємно те, що багато зірок усе зрозуміли і не клюнули на цю маніпуляцію. Французькі актриси, законодавці моди і стилю як раз протестували проти цього штучного божевілля. І я з ними.

Поділитися в соц мережах
Залишити коментар

Вибір редакції

Нові містобудівні норми: чи зміниться щось в Україні

Осінь 2018 року стала досить насиченою для українців в плані нововведень. Серед останніх варто до...

12/10/2018

Продаж «Кузні на Рибальському»: афера чи угода року

Президент анонсував продаж свого столичного активу – заводу «Кузня на Рибальському». Новим власни...

12/10/2018

Судова реформа в Україні: зарплати, кадри, рішення

Стан судової системи в Україні довгі роки викликає постійні нарікання українців і часто вони біль...

11/10/2018

Вибори-2019: Андрій Садовий вирішив податися президенти

В полку кандидатів у президенти України прибуло: слідом за мером Глухова Мішелем Терещенко про св...

10/10/2018