Середа, 12 грудня, 2018

Як заманити гроші у своє життя в 2018 році: названі 5 дієвих кроків

финансовая удача

Є кілька надійних правил для того, щоб зловити фінансову вдачу, і магія тут ні до чого.

Чимало українців, змучених безгрошів’ям, напевно загадали собі під Новий рік головне бажання – «побільше грошей». Це раніше ми чекали від новорічної ночі неймовірних чудес, а зараз наші бажання стали набагато практичнішими. Але, виявляється, для «фінансового перевороту» одного загаданого бажання мало – доведеться докласти трохи зусиль і змінити деякі звички.

Крок 1. Щоб залучити гроші, змініть установки

Всім, хто хоче стати багатим і успішним, слід змінити свої «фінансові установки».

Перше, потрібно перестати думати, що заробити гроші можна тільки «потом і кров’ю». Психологи кажуть, що це негативна установка, а тому – неправильна.

Друге, слід змінити своє ставлення до людей, які багато заробляють, із заздрості – на повагу і схвалення.

Третє, перестаньте обговорювати тему «грошей немає» з іншими. Виходить, що проблему власної неспроможності ви прокручуєте вже не тільки у своїй голові, але й в розмовах з іншими людьми. Якщо не можете стримувати себе, щоб не обговорювати цю тему, то підійдіть до неї з іншого боку: не з точки зору безгрошів’я, а можливостей для збільшення заробітку.

Четверте, ставитеся до грошей шанобливо і серйозно. Не варто зневажливо говорити: «хіба це гроші?», «мені платять копійки», «дріб’язок» тощо. Психологи кажуть, що потрібно цінувати будь-які суми, і тоді гроші відповідатимуть вам взаємністю».

Читайте також
Міжнародні фондові ринки: як почати заробляти

П’яте, носіть гроші в хорошому гаманці і стежте за тим, щоб він ніколи не був порожнім. Якщо ви зберігаєте гроші вдома, то не кидайте їх, де доведеться, а помістіть в симпатичну скриньку або коробку.

Шосте, позбавтеся від звички позичати гроші, та й самі давайте в борг дуже обережно». Психологи пояснюють, що це круговорот, в якому ви практично постійно комусь заборгували.

І, нарешті, хоча б трохи витрачайте на благодійність. Гроші завжди повертаються до тих, хто щиро допомагає нужденним. Погодьтеся: навіть якщо ваш заробіток на рівні мінімальної зарплати, 20-50 грн. в місяць, надіслані на допомогу хворій дитині, не зроблять ваше життя біднішими.

Крок 2. Щоб залучити гроші, ведіть сімейний бюджет

Ми вже писали про те, що вести сімейний бюджет необхідно незалежно від того, скільки ви заробляєте. Економісти запевняють: це самий дієвий спосіб зробити так, щоб у вашому гаманці завжди водилися гроші. Правда, є одна проблема: про цей важливий крок знають усі, але переважна більшість його не втілює у життя.

Отже, візьміть аркуш паперу, розділіть його на дві графи. В одній з них запишіть всі витрати за минулий місяць (в тому числі посиденьки з друзями і поїздку на таксі в п’ятницю ввечері), а в іншу – всі доходи (не забуваємо про підробіток і про те, що як раз нещодавно товариш повернув борг, взятий кілька місяців тому).

Тепер проаналізуйте картину, яка склалася: скільки витрачаєте на продукти, скільки – на комуналку, а скільки – на необов’язкові дрібниці. І якщо останній пункт змусив вас задуматися, значить, пора щось змінювати.

«Думаю, що облік і контроль сімейних фінансів необхідний, і кращого способу збільшити кількість грошей у власному гаманці просто немає, – каже економіст Андрій Мартинюк. – Загальне правило таке: спочатку потрібно навчитися економити, потім – більше заробляти. В іншому випадку навіть величезні заробітки будуть просто вилітати в трубу» і грошей завжди хронічно не вистачатиме».

Читайте також
Фінансове виховання дітей: названі 5 основних помилок

Облік доходів і витрат доведеться перетворити на звичку. Тільки у такому випадку через кілька місяців ви отримаєте більш-менш об’єктивну картину, куди летять гроші. А це вже стане відмінним фундаментом для складання не «приблизного», а реального бюджету, з якого мінімум 10% йтиме в «скарбничку».

Крок 3. Спочатку плануйте, потім купуйте – це допоможе залучити гроші

Розпоряджайтеся грошима з розумом. Забудьте про спонтанні та імпульсивні покупки, не купуйте перше, що вам сподобалося, всі покупки спочатку плануйте, а потім робіть. До речі, саме так роблять насправді багаті люди, які вміють заробляти і рік від року примножують свій капітал.

А психологи дають ще одину несподівану пораду: вести себе варто так, як ніби у вас вже все є. Потрібно постаратися створити навколо себе атмосферу достатку, не впадаючи при цьому в крайнощі. До речі, відоме правило «ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі» – саме з цієї «опери».

Тобто суть в тому, щоб не тринькати гроші на дешеві дрібнички, а купувати тільки те, що дійсно потрібно.

Крок 4. Залучити гроші допоможе візуалізація

Тим, хто вірить в те, що думки матеріальні, допоможе «візуалізація». Від неї в будь-якому випадку буде користь, про що б ви не мріяли – хороший відпочинок, нова машина або затишна квартира. Психологи кажуть: якщо уявити собі бажаний об’єкт в найдрібніших подробицях, він неодмінно «матеріалізується».

«Звичайно, якщо лежати на дивані і просто мріяти, ключі від нової квартири навряд чи зваляться на вас з неба, – говорить психолог і бізнес-коуч Марина Деркач. – Справа в тому, що візуалізація – це не пусті мрії, а спосіб конкретизувати свою мету. Тобто це не «чари», як багато хто собі уявляє, а ще один спосіб мотивації».

Уявіть людину, яка начебто й хоче купити новий автомобіль, але поки не вирішила який. Очевидно, що його мотивація відкладати гроші мінімальна – бо ж цілі немає. Зовсім інша справа, якщо людина знає, що саме вона хоче, до кольору, а фото машини-мрії висить у неї на видному місці, кожен день перед сном вона уявляє, як поїде на новому автомобілі в подорож Україною або Європою. Зрозуміло, що тут найвищий рівень мотивації, і людина не тільки відмовить собі в порожніх витратах, але і буде шукати способи нових заробітків і підробітків.

Читайте також
Зарплати в Україні стрімко зростають: наскільки краще стало жити

Словом, поки новий рік тільки набирає обертів, саме час обміркувати свої фінансові цілі. Останнім часом стало популярно оформляти свої мрії у вигляді «дошки бажань», ця традиція прийшла до нас із Заходу. Дошка бажань – це колаж на видному місці (наприклад, на стіні, яку ви бачите засинаючи і прокидаючись), куди ви наклеюєте фотографії своїх найзаповітніших бажань.

Загалом, вирізуйте, клейте та надихайтеся!

Крок 5. Щоб залучити гроші, шукайте додаткові джерела доходів

І ось, нарешті, ми наблизилися до останнього кроку – збільшити заробітки. Цікаво, що ті, хто вважають його першим кроком, як правило, зазнають невдачі: адже заробляти, не вміючи витрачати, фактично нема сенсу.

У справі збільшення заробітку велике значення мають навички. Одним вдається вдало монетизувати хобі, інші шукають підробіток або додаткову віддалену роботу в своїй сфері, треті для початку інвестують в себе (підвищують кваліфікацію, отримують освіту, проходять навчальний тренінг) і тільки потім шукають більш грошову роботу.

Словом, розгляньте свою конкретну ситуацію з усіх боків, зважте всі «за» і «проти» і беріться за справу. Шукайте нові шляхи, цікавтеся можливостями, не здавайтеся, і тоді фінансова удача неодмінно повернеться до вас обличчям.

Поділитися в соц мережах
Залишити коментар

Вибір редакції

Нові містобудівні норми: чи зміниться щось в Україні

Осінь 2018 року стала досить насиченою для українців в плані нововведень. Серед останніх варто до...

12/10/2018

Продаж «Кузні на Рибальському»: афера чи угода року

Президент анонсував продаж свого столичного активу – заводу «Кузня на Рибальському». Новим власни...

12/10/2018

Судова реформа в Україні: зарплати, кадри, рішення

Стан судової системи в Україні довгі роки викликає постійні нарікання українців і часто вони біль...

11/10/2018

Вибори-2019: Андрій Садовий вирішив податися президенти

В полку кандидатів у президенти України прибуло: слідом за мером Глухова Мішелем Терещенко про св...

10/10/2018