Неділя, 16 грудня, 2018

Заражений Донбас

Экологическая катастрофа в ОРДЛО

Екологічно неблагополучний регіон з початком бойових дій і зовсім перетворився на вируючий казан з різними захворюваннями. По обидва боки лінії зіткнення всіляко приховують власні медичні біди і перебільшують їх у опонентів. Логіка війни діє навіть тут. За фактом же справи кепські у всіх.

Екологічна катастрофа в Донбасі: хімікати і радіація

Екологи відзначають, що затоплення шахт несе величезні ризики (підтоплення навколишніх територій і потрапляння в грунтові води отрутохімікатів, в тому числі і радіоактивних). У Мінську сторони періодично вимагають допустити інспекції «в стан» противника. Але віз і нині там.

Представник України в гуманітарній підгрупі на мінських переговорах по врегулюванню ситуації на Донбасі, перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко запевняла, що на окупованих територіях частина шахт повністю зруйнована, на частини – викрадено обладнання, деякі затоплені. Якщо терміново не викачати воду, почнуться зсуви, забруднення грунтових вод і річок.

«Німецькі експерти готові негайно виїхати на місце біди і надати допомогу, але інша сторона – ОРДЛО і окупанти з РФ – не пускають зарубіжних експертів на ці об’єкти», – нарікала Геращенко.

http://www.pravda.com.ua/news/2017/06/25/7147868/ Екологічна ситуація на Донбасі дійсно вибухонебезпечна. Вже рік я, мо…

Posted by Iryna Gerashchenko on 2017 m. birželis 25 d.

Українська сторона спільного центру з координації та контролю за припиненням вогню на Донбасі (СЦКК) не раз попереджала, що через пошкодження водоводу «Горлівка-Торецьк» на землю щодня витікає близько 15 тис. кубометрів води. Це призвело до затоплення шахт імені Артема і «Південної». Як результат, на поверхню піднімається газ метан, який потрапляє в підвали житлових і виробничих будівель, що може призвести до вибухів і отруєння людей.

Проблеми із захистом дамби шламонакопичувача на Торецькому фенольному заводі; сумнозвісна шахта Юнком («Юних комунарів») в Єнакієво, де в 1979-му влаштували підземний ядерний вибух; ємності з хлором на Донецькій фільтрувальній станції, навкруги яких раз у раз падають міни-снаряди; Микитівський ртутний рудник (шахта 2-біс) в Горлівці – ці об’єкти є екологічними бомбами уповільненої дії.

З цього приводу заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив: “Мова йде взагалі не про порятунок Донбасу. На цьому хрест. Йдеться про поступове звільнення цього регіону від людей, тому що люди там існувати не зможуть на упродовж десятків років”.

А заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак додав, що на окупованих територіях Донбасу 80% джерел питної води не придатні до використання в зв’язку з високою мінералізацією (через підняття води в затоплюваних шахтах).

Справедливості заради, варто наголосити, що на підконтрольних територіях ситуація не краща.

Екологічна катастрофа на Донбасі: заражена вода

За даними КП “Вода Донбасу”, протягом минулого року протягом 46 діб не було води в Авдіївці, Пісках, частини Ясинуватої, Верхньоторецькому, Василівці, Спартаку, Бетманово (колишній Червоний Партизан), що на Донеччині.

Ще в 19 населених пунктах регіону по обидва боки лінії розмежування вода зникала на термін від 8 до 11 діб. Підконтрольне НВФ ОРДО селище Оленівка Волноваського району (те саме, де нібито перебитий кабель «Водафон») протягом усього року жило без води.

Читайте також
Законопроект про реінтеграцію Донбасу нівелює Мінські угоди

Також в 2017-м виникали проблеми і в роботі фільтрувальних станцій. Донецька фільтрувальна станція зупинялася 14 разів на тисячі дев’яносто дві години. Карлівська фільтрувальна станція була знеструмлена 5 разів на 202 години, а Великоанадольська – 4 рази на 189 годин.

Крім того, одна з двох ниток Південнодонбазького водопроводу була пошкоджена 1 лютого і до сих пір (ось вже майже рік!) залишається виведеною з ладу.

У 2017-му КП “Вода Донбасу” періодично фіксувало перевищення нормативних показників у воді, зокрема на виході з Ольхівської, Макіївської, Горлівської фільтрувальних станцій, які знаходяться на окупованій території.

На виході з очисних споруд Старокримської фільтрувальної станції в районі Маріуполя фіксували перевищення жорсткості. Причина – нестабільна подача води з каналу Сіверський Донець-Донбас через пошкодження водопроводу в результаті бойових дій на початку 2017 року в районі підконтрольній бойовикам Ясинуватої.

Влада Донеччини спільно з представниками Кабміну заявляли, що планує створити нову дорожню карту водопостачання. При цьому найбільш критичними точками в області, які вимагають негайного втручання, називалися Авдіївка, Мар’їнка, Красногорівка, Маріуполь, Покровське-Селидівський промвузол і канал Сіверський Донець – Донбас.

Все це разом – і водні проблеми (ніякі фільтри не впораються з катастрофічним забрудненням; а зневоднені населені пункти стають легкою мішенню для хвороб), і промпідприємства, які стали смертельно небезпечними в силу ушкоджень, і обстріли, що продовжуються, незважаючи на численні перемир’я, призвели до катастрофічного росту захворювань. Додайте до цього ще й величезну міграцію (що сприяє переносу хвороб, в тому числі екзотичних), а також небачений розмах контрабанди та фальсифікату (в тому числі ліків).

Заражений Донбас: ОРДЛО йде на дно

Якщо на підконтрольній території зберігається хоча б подоба порядку і такий-сякий контроль за продуктами харчування і ліками, то в ОРДЛО інша справа.

Лікар-переселенець з Єнакієвого, блогер Олександр Чернов запевняє, що на окупованих територіях Донецької області почастішали випадки захворювань на ботулізм, в результаті чого нерідко гинуть місцеві жителі. Він також зазначає, що багато на окупованому Донбасі заражаються також гепатитом і туберкульозом.

Контрафактні медпрепарати також завдають відчутної шкоди здоров’ю місцевих жителів. За словами Чернова, недавно по Новоазовському району Донеччини (під контролем бойовиків НВФ ОРДО) під егідою “правлячого” окупаційного “громадського руху” “Донецька Республіка” – роз’їжджав фургончик з лейблом “Аптека на колесах”. «Асортимент налічував приблизно 25 мейнстрімних препаратів: антизастудних, антипоносние, антитиск і пара антисерцевих», – повідомив блогер.

Раз на ДРГ ВСУ – свернуть нельзя, то велено – молчать! 🙁 :)Со вторника по четверг по Новоазовскому району под эгидой "…

Posted by Alexandr Chernov on 2017 m. gruodis 30 d.

За його словами, незабаром в лікарні виявилося 10 осіб, в тому числі і мінімум 2 дітей з симптомами перорального отруєння і алергіями (мегаотек очей, носа, інтенсивний набряк і свербіж шкіри). «Принаймні, двоє – з набряком гортані, знаходяться на ВІВЛ (допоміжна штучна вентиляція легких- прим. ред.); і з дифузним поносом, різким зневодненням – госпіталізовані», – ділився Олександр, підкреслюючи, що постраждалі нарікають на куплені в” Аптеці на колесах” медикаменти.

“За словами медпрацівників, пацієнти навіть пред’являли пластинки давно прострочених (в 2016 році) таблеток від застуди та діареї, які перебували в упаковках з “нормальними” термінами придатності, – продовжує Чернов. – У випадку з дитиною, у якої після сиропу від кашлю виникла блювота і діарея, – мати показала флакон з невідповідною зазначеній на упаковці простроченою датою”.

Медик-переселенець зазначає: довести “юридично”, що саме дані ліки було куплено тоді-то в даній “Аптеці” – неможливо: ніяких чеків там не видавали, про касовий апарат в фургоні і мова не йшла.

А в Луганську, за словами все того ж Чернова, народ повалив до лікарні з отруєннями після “передноворічної ярмарки”, грішачи на “домашні ковбаси” і “шашлик”.

За даними групи “Інформаційний опір”, в аптеках і лікарнях ОРДЛО періодично спостерігається гостра нестача медпрепаратів для лікування серцево-судинних і поширених інфекційних захворювань. Дефіцитом, зокрема, були у свій час препарати, що застосовуються при цукровому діабеті. Крім того, більшість кваліфікованих лікарів залишили окуповану територію, що призвело до істотного зниження якості надання медичної допомоги.

“Керівництво” МОЗ “віддало вказівку керівництву підпорядкованих установ і закладів про екстрену підготовку до ліквідації наслідків можливого спалаху холери на окупованій території Донецької області. У лікарнях великих н.п. у форсованому режимі проводяться” навчання з відпрацювання взаємодії служб і відомств в умовах виникнення вогнища холери “, – зазначалося в одному з бюлетнів.

Письменник, блогер і юрист Олена Степова запевняє, що в ОРДЛО масово везуть “Ацикловір”. «ОРДЛО накрило епідемія герпесу, який дивним чином проявляється не на обличчі близько губ, а в зоні геніталій і ануса, – запевняє Степова. – До захворювань, що викликаються вірусом Varicella zoster, відносяться вітряна віспа (а вона так само б’є рекорди в ОРДЛО вже другий рік) і оперізуючий лишай (так само виріс рівень хворих) ».

На думку Степової, багато в чому провиною тому, що відбувається, є зниження імунітету мешканців непідконтрольних територій. «Харчування і екологія там зараз такі ж снаряди, як і куля. Продукти з РФ, з вмістом пальмової олії і невідомо чого. У Ровеньках днями цукерки з хробаками люди купили. А про те, що гуманітарка прострочена, знають всі жителі ОРДЛО, але їдять, так як безкоштовно. Екологія? Навіть писати немає сенсу. Жителі ОРДЛО ніколи в екології не бачили проблем, ні смертей, ні хвороб: мій дід так жив. Ах, так, це ж стосується і алкоголю. “Мій дід все життя пив” – це теж нормальне виправдання мешканців», – пише блогер.

За її словами, в ОРДЛО процвітають педикульоз, вітрянка, СНІД, ВІЛ, сифіліс, гонорея. Плюс – туберкульоз. Тим часом, багато спеціальзованих інфекційних лікарень в ОРДЛО закриті.

Збудники екологічної катастрофи на Донбасі

Автори дослідження, опублікованого 15 січня в американському науковому виданні PNAS, відзначають, якщо в 2012 році можна було говорити про припинення епідемії ВІЛ в Україні, то бойові дії на сході країни можуть спровокувати (і вже це зробили) поширення вірусу.

Читайте також
Європа стає небезпечною для українських олігархів і їхніх активів

Біологи і вірусологи з США, України та Греції вказують, що ВІЛ-інфекція в Україні загрожує епідемією, оскільки приблизно половина інфікованих людей не знає про наявність проблеми, а близько 40% людей з недавно підтвердженим діагнозом перебувають на пізніх стадіях захворювання.

Вчені виявили і зв’язок між переміщенням в результаті бойових дій приблизно 1,7 млн ​​осіб і поширенням ВІЛ-інфекції.

“Донецьк і Луганськ, два міста, не контрольовані українським урядом на сході України, стали експортерами вірусу для всієї країни. Аналіз показує, що структура поширення ВІЛ в Україні змінилася після 2013 року. Кореляційний аналіз показав, що вхідний потік вірусів корелює з кількістю ВІЛ інфікованих осіб з числа внутрішніх переселенців. Крім того, спостерігалася кореляція між інтенсивним рухом вірусів і місцеперебуванням істотних груп осіб, які ін’єкційно вживають наркотики і практикують ризикованe сексуальну поведінку “, – сказано в дослідженні.

Вчені радять уряду України провести профілактичні заходи в регіонах з найбільшою концентрацією вимушених переселенців.

Співзасновник Першого добровольчого мобільного госпіталю імені Миколи Пирогова Геннадій Друзенко зазначає: “У АТО зараз дуже велика мобільність населення, особливо військових. Вони прийшли, відслужили, вони – далеко не святі, і зрозуміло, що не всі користуються презервативами, хоча міжнародні організації і їх роздають. Як результат – привозять додому венеричні захворювання, СНІД, гепатит С. Фактично в зону ризику потрапляє будь-хто. Військовий заразився, привіз додому, а далі сім’я. Проблема ще в тому, що навіть в мирні часи на тих територіях була найбільш неблагополучна ситуація з ВІЛ, СНІД і туберкульозом, а на сьогодні інфраструктура дуже багатьох лікарень просто зруйнована “.

Геннадій Друзенко вважає, що певні місця на Донбасі наближаються до екологічної катастрофи. Багато жителів живуть місяцями без води, багато лікарень практично припинили свою діяльність.

“Наприклад, в прифронтовій Трьохізбенці стоїть величезний п’ятиповерховий обласний туберкульозний диспансер. Абсолютно порожній, – зазначає медик. – Але кудись ж поділися його колишні пацієнти. Вони ж не вилікувалися!”

Епідемія на Донбасі: кір наступає

Зараз у всіх на слуху кір. І хоч директор департаменту охорони здоров’я Донецької обласної державної адміністрації Юрій Узун рапортує, що Донеччині епідемія кору не загрожує, якось не заражає він своїм оптимізмом.

Донецькій області не загрожує епідемія кору. Про це заявив директор департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадмін…

Posted by Прес-служба Донецької облдержадміністрації on 2018 m. sausis 18 d.

“Випадки захворювання, безумовно, є – визнає Узун. – Зараз зафіксовано 100 випадків хвороби серед дорослих і приблизно стільки ж серед дітей. Всі випадки були швидко локалізовані, тому не можна говорити про епідемію в Донецькій області. Низький рівень захворюваності пов’язаний з тим, що у нас вакциновано 97 відсотків населення”, – пояснив він.

За даними на 18 січня в області на карантин закрита тільки одна школа – в Покровському (колишньому Красноармійську). Випадки захворювання зафіксовані також в Костянтинівці, Родинському, Святогорську.

Спалахи кору зареєстровані і в ОРДЛО. У Донецьку, за даними місцевих ЗМІ, джерелами зараження стали троє жителів, які повернулися з В’єтнаму. Всього ж на непідконтрольній частини Донеччини до 18-січня було зафіксовано два десятка випадків захворювання на кір. І це лише те, що не вдалося приховати.

Згідно з даними Головного управління статистики Донеччини, на підконтрольній частині регіону чисельність населення за рік зменшилася майже на 40 тисяч осіб, склавши близько 4,2 мільйона. На підконтрольній частині Луганщини за рік кількість жителів скоротилася більш ніж на 25 тисяч, склавши близько 2,2 млн. Поки хтось ділить владу і «потоки», хтось – просто намагається вижити в бурхливому казані Донбасу.

Поділитися в соц мережах
Залишити коментар

Вибір редакції

Нові містобудівні норми: чи зміниться щось в Україні

Осінь 2018 року стала досить насиченою для українців в плані нововведень. Серед останніх варто до...

12/10/2018

Продаж «Кузні на Рибальському»: афера чи угода року

Президент анонсував продаж свого столичного активу – заводу «Кузня на Рибальському». Новим власни...

12/10/2018

Судова реформа в Україні: зарплати, кадри, рішення

Стан судової системи в Україні довгі роки викликає постійні нарікання українців і часто вони біль...

11/10/2018

Вибори-2019: Андрій Садовий вирішив податися президенти

В полку кандидатів у президенти України прибуло: слідом за мером Глухова Мішелем Терещенко про св...

10/10/2018